Strona 1 z 2

Ukryte pomieszczenie

: 30 gru 2012, 20:22
autor: Paweł_1995
Witam!
Nie wiem czy to dobre miejsce ale musze się kogoś poradzić. Otóż wraz z jeszcze innymi4 rodzinami mieszkam w dworku szlacheckim. Otóż każdy ma swoje piwnice i ciekawi mnie bardzo dziwna rzecz: wchodząc do mojej piwnicy znajduje się jakby wnęka (tak to wygląda jakby tam były kiedyś drzwi) postanowiłem trochę rozkuć u dołu i okazało się ze jest tam tylko żwir. Historia mówi ze kiedyś bardzo dawno było przejście z tego dworku do pobliskiego parku. Teraz moje pytanie czy tam może coś być i czy jest jak to sprawdzić? Według moich obliczeń coś powinno tam być bo pod całym dworkiem są piwnice oprócz tego jednego miejsca

Re: Ukryte pomieszczenie

: 30 gru 2012, 20:34
autor: prezes
może być albo.... nic tam nie ma ,jest to twoja piwnica więc możesz to sprawdzić ,wykuj otwór w połowie wnęki ,na dole może być przysypany i wrzuć jakieś foty ,jaka to miejscowość ?

Re: Ukryte pomieszczenie

: 30 gru 2012, 20:36
autor: Paweł_1995
Kozłowo pow. Mrągowski

Tylko że u dołu to było łatwiej bo nie byłem pierwszy który próbowałem ale tak kuc pośrodku to ciężko - kamień

Re: Ukryte pomieszczenie

: 30 gru 2012, 21:34
autor: Manufaktura Dzika
najprościej długi pręt i w szczelinę próbować wsunąć

Re: Ukryte pomieszczenie

: 30 gru 2012, 22:14
autor: Dziqu10
jeżeli jest tam piasek to można próbować prętem sie przebijać ale jeżeli to jakaś wnęka to rozumiem że miejsca mało jest na długi pręt , więc można spróbować wkręcać w piach sprężyne do czyszczenia kibelka, widziałem taki patent kiedyś i.... robota ciężka bo ciężko utrzymać "kurs" wiercenia :P:P ale działa

Re: Ukryte pomieszczenie

: 30 gru 2012, 22:49
autor: Paweł_1995
jakiś czas temu próbowałem się właśnie przebić zrobiłem małą dziurkę o długości około 70 cm i tam był sam piach ale bezproblemowo ten patyk mogłem dalej wpychać. Jutro zrobie fotke i wam pokaże jak to wygląda.(rzecz jasna ten piach to był już za kamieniami)

Re: Ukryte pomieszczenie

: 31 gru 2012, 09:15
autor: meickel
Na miły Bóg, najpierw się uczcie, a potem dopiero zaczynajcie demolować! Wnęka w piwnicy to zwykła szafa ścienna pod pachą łuku konstrukcyjnego. Nie ma nic bardziej typowego na świecie, chyba że głupota u ludu.
Jeden taki idiota z Poznania chciał kiedyś rozwalić ołtarz murowany, bo myślał, że szafa na paramenty u dołu to zejście do tajemnej krypty.

Re: Ukryte pomieszczenie

: 31 gru 2012, 21:54
autor: von der Goltz
http://odkrywca.pl/zamurowana-piwnica-j ... 99838.html" onclick="window.open(this.href);return false; - dziwna zbierznosc...

Re: Ukryte pomieszczenie

: 01 sty 2013, 18:08
autor: Paweł_1995
byłem na krótkim urlopie i jutro wstawie zdjecie sciany. Żeby niebyło to to nie są moje posty w linku w którym podał von der Goltz

Re: Ukryte pomieszczenie

: 01 sty 2013, 21:29
autor: Paweł_1995
Miało być wczoraj ale jest dzisiaj.
Może zdziwić was ta rura ale ona była kładziona około 1990 i już wtedy taka wnęka była

chciałem dodać więcej zdjęć ale mi bateria padła jak trzeba to jeszcze dorobie :D

Re: Ukryte pomieszczenie

: 02 sty 2013, 18:54
autor: prezes
te widoczne po bokach cegłówki ...to nie są czasami łuki od otworów dzwiowych lub część nadproża wzmacniające strop ?

Re: Ukryte pomieszczenie

: 02 sty 2013, 20:29
autor: Paweł_1995
to wygląda w ten sposób ze ten sufit i jednocześnie ściany są półokrągłe i są całe wykonane z cegieł - a mała ciekawostka ta wnęka ma taką sama szerokości jak drzwi prowadzące do piwnicy :D

w sobote biorę młot i trochę się rozkuje :D

Re: Ukryte pomieszczenie

: 04 sty 2013, 10:22
autor: Blacek
Cześć!!!
Na skrzyżowaniu w Orsach koło Górowa, w ruinach pałacu były dwie piwnice. W przejściu między nimi
- zamurowanie (kamieniami w ceglanej ścianie), które ktoś rozbił . Dalej był korytarz kończący się po 3 metrach osypiskiem.
Dla nas był to "loch". Myślę jednak, że naprawdę był to zasypany korytarz, który po przebudowie pałacu wyszedł z użytku. Ten ze zdjęcia może być w podobnej sytuacji. Tak, czy owak taki korytarz mógłby być dobrą skrytką. Cżęsto w starych piwnicach znajdują się wnęki na regały słoikowe - wyglądają jak zamurowane okna ;) . P.S. Może ktoś miałby zdjęcie pałacu "na Orsach" (Orschen).
Pozdrawiam

Re: Ukryte pomieszczenie

: 04 sty 2013, 19:08
autor: Paweł_1995
Jutro się wszystkiego dowiemy a tak przy okazji może ktoś ma jakieś informacje na temat dworku w Kozłowie (gm, Sorkwity, pow. Mrągowski)?

Re: Ukryte pomieszczenie

: 05 sty 2013, 14:03
autor: Paweł_1995
Po prawie godzinnym przebijaniu stwierdzam. Udało mi się na dole przebić na długość około 1,5m aż napotkałem cos czego nie mogłem przebić. Niestety znajdują się tam kamienie o szerokości nawet 70cm wiec aby robić coś dalej potrzeba coś co by te kamienie rozbiło. Ten tunel ma grubość około 10 cm, po wsadzeniu tam ręki nie mogłem wyprostować ręki a po jakiś 40 cm już mogłem spokojnie wyprostować palce do góry. I teraz mam dopiero dylemat czy aby na pewno cos tam jest czy nie. Nie chce mi się wierzyć aby Niemcy podczas budowy dworku robili wszędzie piwnice zostawili miejsce o wymiarach 4x4m

Jakby ktoś nie zrozumiał to taki mały schemacik czarna linia to moją ręka i miejsce w którym mogłem podnieść palce do góry. Tylko ze dam dalej ciągle jest żwir aż to tego miejsca chyba kamienia co dalej nie mogłem się przebić