Strona 1 z 1
okolice Wadąga
: 22 kwie 2011, 18:46
autor: darol
Byłem dziś w okolicach Wadąga i mam pytanie,czy te według mnie okopy,są okopami,czy tylko nie zasypanymi dołami? A tak w ogóle to jest super w lesie,polecam spacery

Re: okolice Wadąga
: 22 kwie 2011, 22:09
autor: wojtes1200
Według mnie 100% okopy.
Re: okolice Wadąga
: 22 kwie 2011, 22:19
autor: kermik
zależy gdzie w okolicach Wadąga (nad rzeką, nad jeziorem czy w okolicach miejscowości Wadąg) sprecyzuj nieco to może ci coś podpowiem.
Re: okolice Wadąga
: 22 kwie 2011, 22:25
autor: panzer24
kermik pisze:zależy gdzie w okolicach Wadąga (nad rzeką, nad jeziorem czy w okolicach miejscowości Wadąg) sprecyzuj nieco to może ci coś podpowiem.
ja też może pomogę

Re: okolice Wadąga
: 22 kwie 2011, 23:10
autor: darol
od strony Olsztyna ,po prawej stronie przed miejscowością Wadąg
Re: okolice Wadąga
: 22 kwie 2011, 23:31
autor: kermik
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=60209" onclick="window.open(this.href);return false;
Tutaj jest mała debata na ten temat
Większości rzeczy możemy się domyślać, np tego że po wyparciu z Olsztyna Niemcy zamierzali oprzeć obronę po tej stronie jeziora o rzekę Wadąg i dalej Łynę. z tego co gdzieś wyczytałem pamiętam że umocnili przedpole od strony Olsztyna ale oddali je bez walki i strzelali z za rzeki radziecka propaganda piała nawet o bohaterskich czynach w tej okolicy przy forsowaniu Wadąga w okolicach Kieźlin - ogólnie google tam wszystko jest
Re: okolice Wadąga
: 23 kwie 2011, 08:22
autor: darol
serdeczne dzięki za info
Re: okolice Wadąga
: 25 kwie 2011, 22:28
autor: BLACK
Te z fotek to okopy ale niestety wykopane w PRL-u przez wojaków stacjonujących na Jagielońskiej jak dobrze poznaje to po prawej przed pętlą dwójki.
Re: okolice Wadąga
: 20 lis 2012, 21:53
autor: zeba112
No no okolice wadąga to dobre miejsce . Kiedyś tam lufę od RKM znalazłem .