Strona 1 z 2
Pierwsza wykrywka
: 30 gru 2010, 18:00
autor: Diego
Witam serdecznie mam takie pytanko a wlasciwie prosbe kolega mi doradzil abym kupil sobie white's prizm 5g w sumie troche poczytalem o roznych wykrywkach ale opieram sie jedynie na opini kolegi i dlatego prosze o pomoc Was jako ludzi doswiadczonych .Mile widziane wszelkie porady z gory dziekuje
Re: Pierwsza wykrywka
: 30 gru 2010, 20:31
autor: piasst
witam
kilka pytań które nam pomogą w sugestiach co do piszczałki .
1. jaką sumę chciałbyś wydać ??
2. sprzęt nowy czy używany ??
3. na co się chciałbyś nastawić (militarka ,kolorek ,monetki itp.)
4. statyk vs dynamik

Re: Pierwsza wykrywka
: 30 gru 2010, 20:45
autor: Bartek14
Na kolorek i jako pierwszy ACE 250

Re: Pierwsza wykrywka
: 30 gru 2010, 20:58
autor: piasst
jest kilku koleżków po szpadlu z Kanarkami , widziałem go w akcji ciągnie ładnie i cena jest dostępna
Re: Pierwsza wykrywka
: 30 gru 2010, 22:20
autor: Diego
Witam ponownie po pierwsze suma jak chcialbym wydac to ok 1500-2000zl , po drugie wykrywka ma byc nowa a po trzecie dobrze byloby gdyby byla uniwersalna ,oczekuje na podpowiedzi i jak mozna pare slow na temat tego prizma 5g
Re: Pierwsza wykrywka
: 31 gru 2010, 16:26
autor: wirus777
hej.
White's to dobra firma produkująca dobry sprzęt ale za tą kwotę wybrałbym coś z innego.
Proponuję rozejrzeć się w stajni Tesoro.
Jeśli brak wyświetlacza nie jest dla ciebie problemem to proponuje Tesoro Cibole lub Vaquero
Detektory uniwersalne z bardzo dobrą czułością ,osobiście wybrałbym model Vaquero (manualne strojenie do gruntu, możliwość dokupienia innych cewek no i zasięg na plus względem Ciboli)
White's jest Ok ale Vaquero jest moim zdanie lepsze no i jak będziesz chciał zamienić sprzęt na jeszcze lepszy to łatwiej będzie ci sprzedać Tesoro.
Poczytaj jeszcze o c-scope 1220 XD sprzęt godny polecenia z żadnym detektorem lepiej mi się nie pracowało.Statyk który potrafi wygrzebać hałer z metra a i monetami nie pogardzi.
Zobacz ten wątek:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=181444#866464" onclick="window.open(this.href);return false;
Goście na c-scope 1220 XD wymiatają.
Re: Pierwsza wykrywka
: 01 sty 2011, 22:07
autor: syriusz13
Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie swego nie znacie" polecam rutus proximę.
- Cena za nowy 1500 zł.
- Uniwersalny, na wszystko.
- Polska firma ,co za tym idzie tanie naprawy,a na dodatek przemiła obsługa.
- Wiele osób ma ten sprzęt co oznacza że w razie problemów ze zrozumieniem ,pomożemy.
Re: Pierwsza wykrywka
: 02 sty 2011, 10:18
autor: wirus777
syriusz13 pisze:Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie swego nie znacie" polecam rutus proximę.
Znamy ,znamy a czy ty chodziłeś na zachodnim sprzęcie

Re: Pierwsza wykrywka
: 02 sty 2011, 15:37
autor: syriusz13
wirus777 pisze:syriusz13 pisze:Zgodnie z powiedzeniem "Cudze chwalicie swego nie znacie" polecam rutus proximę.
Znamy ,znamy a czy ty chodziłeś na zachodnim sprzęcie

Chodziło mi ,że posiadam proxime i dlatego chwale ten sprzęt,jakbym miał coś innego pewnie bym polecał co innego.Nie biega mi o to że "swoje" tzn polskie.
Re: Pierwsza wykrywka
: 02 sty 2011, 18:23
autor: wirus777
Polecam koledze sprzęt który w tym przedziale cenowym jest moim zdaniem (i nie tylko:
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=681016#1174857" onclick="window.open(this.href);return false; )
najbardziej skuteczny.
syriusz13 pisze:Chodziło mi ,że posiadam proxime i dlatego chwale ten sprzęt,jakbym miał coś innego pewnie bym polecał co innego.

Ace 250 też jest dobry
Pozdrawiam serdecznie.
Re: Pierwsza wykrywka
: 03 sty 2011, 22:51
autor: Kujawiak
osobiście chodzę z minelabem gt ale prizma 5g kupiłem dla ojca i nie odmówiłem sobie parokrotnego połażenia z nim po polach. Jeśli chodzi o mechanikę to wykonany starannie, sztyca 2u elementowa więc może lekko wystawać z plecaka ale za to szybszy do złożenia, posiada też zaślepkę na gniazdo słuchawkowe tak by się nie zabłociło. jeśli chodzi o właściwości detekcyjne to ma dobrą dyskryminację lepszą niż Ace, po wycięci jednego kursora nie ma problemu z gwoździami i wszelkim małym żelaznym badziewiem za to nie przegapi boratynki czy małego grubasa. ogólnie jest prosty w obsłudze, stabilny przy czułości na max, Id wielotonowe przyjemne dla ucha, sygnały z głośnika nie stawiają na nogi całej okolicy. czas pracy na komplecie baterii ok, po zapaleniu ikonki słabych baterii pracował jeszcze z jakąś godzinę. pinpoint z rosnącym natężeniem dźwięku w miarę zbliżania do znaleziska przydatny i co ważne nie trzeba ciągle trzymać kciuka na klawiszu. w trybie "statycznym" grubsze żelazo po rozebranej linii kolejowej dało się kopać, ale z taką średnicą cewki to na kosmiczne osiągi nie ma co liczyć. nie wiem jak jest w innych wykrywkach z dostrajaniem do gruntu ale w 5g na polach po których chodziłem nie musiałem specjalnie dostrajać do gruntu, potencjometr zostawał w pozycji zasadniczej. z serwisem white'sów na razie w pl nie ma problemu.
ogólnie oceniam wykrywacz pozytywnie, szkoda tylko że cena w "pewnym sklepie" nie została promocyjna.
pozdrawiam
Re: Pierwsza wykrywka
: 04 sty 2011, 18:28
autor: balas
diego zadaj se pytanie czy będziesz chodził na poszukiwania czy nie jeśli opowiesz sobie na te pytanie i stwierdzisz że ciągnie cie do lasu to się nie pierd....l w jakieś ace i kup sobie wykrywacz z pełnego zdarzenia którym powyciągasz fanty po kanarkach i nie tylko ,kup porządny sprzęt żeby za pół roku nie wracać do tematu wymiany na lepszy bo tylko tracisz kasę i czas ,a uwierz mi dobry wykrywacz zapełni twoje kolekcie . i nawet z marnej miejscówki wyciągniesz cacka

Re: Pierwsza wykrywka
: 04 sty 2011, 23:14
autor: zdzich
Witam .Poczytaj w necie o Teknetics OMEGA 8000 .Masz 5 lat gwarancji .
Re: Pierwsza wykrywka
: 05 sty 2011, 00:04
autor: Diego
Dzieki bardzo za porady i podpowiedzi oczywiscie w miare mozliwosci studiuje dostepna literature i fora i wlasnie dochodze do wniosku ze chyba zdecyduje sie na Omege 8000 jesli ktos ma jakies sugestie chetnie wyslucham , w sumie to troche mam w glowie zamet ale juz blizej jak dalej

Re: Pierwsza wykrywka
: 05 sty 2011, 18:16
autor: balas
bierz omege a będziesz najszczęśliwszym poszukiwaczem w terenie

i dokup dobry szpadel na głębokie dołki bo saperka czasami nie daje rady.
