Olsztyn

Dowolny temat zdjęć

Moderator: korvettenkapitan

Awatar użytkownika
zoz
Posty: 1653
Rejestracja: 17 lis 2007, 19:05
Lokalizacja: Allenstein

Olsztyn

Post autor: zoz »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6b ... e954a.html
jurecki
Posty: 58
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:26
Lokalizacja: KURPIE/ Olsztyn

Post autor: jurecki »

Fajna maszyna! :D
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: duch »

http://cgi.ebay.de/TOP-Einsatzfoto-Kamp ... dZViewItem
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Post autor: panzer24 »

No !!!! podpis pod tytułem w ostatnim linku ducha jest kapitalny :? Tylko gdzie jest śnieg?? :shock:
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Frozzer »

to bzdura - ten koleś chyba zwietrzył interes bo parę zdjęć od niego odkupiłem i pytałem o inne z Olsztyna

teraz widać co jakiś czas wystawia fotki z walk niby to pod Olsztynem

u nas nie ma takich płaskich terenów - no i jak panzer pisał, gdzie jest snieg ?

poza tym wszyscy maja wyposażenie z ok 42 roku
Ostatnio zmieniony 20 mar 2008, 08:26 przez Frozzer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kermik
Posty: 405
Rejestracja: 04 lut 2008, 07:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kermik »

Masz całkowitą rację Frozzer bo w opisach walk w Prusach ciągle przewija się temat probplemów z komunikacją spowodowanych dużą ilością zalegającego śniegu i 20 stopniowym mrozem. Fotka pochodzi pewnie z lata 1942 lub 1943 gdzieś z rosji lub ukrainy
Awatar użytkownika
Sepp
Posty: 3262
Rejestracja: 04 sie 2007, 12:15
Lokalizacja: Heilsberg/Bridlington

Post autor: Sepp »

Popieraw wasze slowa chlopaki wyposazenie teren pogoda po za tym Ci zolnierze wygladaja jak na cwiczeniach i sa jakos za ladnie ubrani :lol: Jak przegladam orginalne zdjecia z Prus to widac na nich dramatyzm i chaos a to zdjecie do nich nie nalezy... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kermik
Posty: 405
Rejestracja: 04 lut 2008, 07:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kermik »

Co do kwestii umundurowania i wyposażenia to na orginalnych zdjęciach /widziałem kilka gdzieś/ widać wspomniany juz chaos równiez w umundurowaniu i wyposażeniu rzołnierzy /praktycznie każdy inaczej ubrany i wyposarzony/ zmęczonych walką często stanowiących zbitkę róznych oddziałów jak nie różnych typów wojsk. Dlatego też trafiaja się u nas np guziki i odznaczenia z marynarki i lotnictwa bo w końcowej fazie wojny wszyscy zostali rzuceni do walki jako piechota, może i racja że były to ćwiczenia :P wyglądają na dziwnie spokojnych wręcz zadowolonych z siebie :lol:
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: duch »

Frozzer pisze:ten koleś chyba zwietrzył interes bo parę zdjęć od niego odkupiłem i pytałem o inne z Olsztyna
Masz chyba rację, ponieważ ostatnio często pojawiają się na Ebayu mocno podejrzane zdjęcia rzekomo pochodzące z Olsztyna lub w jakiś sposób go dotyczące. Niedawno było np oferowane zdjęcie przedwojennej olsztyńskiej drużyny piłkarskiej, zrobione podczas wyjazdowych występów i w tym przypadku to jest dopiero zagadka, czy opis jest prawdziwy.
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: duch »

Kolejna porcja podobno olsztyńskich fotek. Teraz ekspertyza dotycząca ich prawdziwości będzie chyba trudniejsza, przynajmniej w niektórych przypadkach ;). Trzecie zdjęcie, dotyczy mojego wcześniejszego postu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Frozzer »

1sze zdjęcie - 10 pułk dragonów z Olsztyna, widać biały otok czapki, a zdjęcie wykonane zapewne w koszarach na wojska polskiego (w sumie nie wiem czy to wojska polskiego, uliczka odchodząca od W.P do starej masarni)
dwa lata temu był na allegro kompletny mundur właśnie dragona z 10 pułku, niestety nie dysponowałem wtedy taką gotówką, żeby móc kupić ten mundur

2ga fotka - nie wa wątpliwości, 150 pułk z Olsztyna - innego nie było :)

3cia - to nie jest Olsztyn

4ta i 5ta - być może :)

6ta - bez wątpienia 146 pułk z Olsztyna, co widać po pokrowcach na pikelhaubach

7dma - Olsztyńskie koszary

8ma - sądząc po mundurach to raczej nie
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: duch »

Gratulacje Frozzer :) Wrócę jeszcze do trzeciej fotki - zdjęcie ma przedstawiać drużynę piłkarską z Olsztyna, ale czy to prawda ? A jeśli prawda, to która ekipa jest z Olsztyna ? Samo zdjęcie natomiast zostało podobno wykonane podczas meczu wyjazdowego, więc rzeczywiście nie jest Olsztyn ;)
Awatar użytkownika
zoz
Posty: 1653
Rejestracja: 17 lis 2007, 19:05
Lokalizacja: Allenstein

Post autor: zoz »

Pierwsza fotka zrobiona zostala jak by z dzisiejszej ulicy Dabrowskiego..
Frozzer
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 16:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Frozzer »

skoro już jesteśmy przy 10 pułku dragonów...

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ