Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Sprawy ogólne

Moderator: panzer24

Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Post autor: panzer24 »

Standard zdecydowanie odpada :) będziemy starać się mieć różne wyposażenie, ale faktycznie nad wybranymi bluzami trzeba jeszcze popracować. Zdecydowanie nie mamy zamiaru trzymać się sztywno regulaminu wojskowego, a i nasze sylwetki będziemy stylizować na wojska walczace w byłych PW - na szczęście trochę zdjęć jeszcze się ostało.
No a ślady walki na mundurach zapewne pojawią się z czasem, póki co to było pierwsze spotkanko :kon:
Prusak

Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Prusak »

Ciekawa sprawa :kon: z tą rekonstrukcją.Wprawdzie nie tak dokładnie" mój" okres(wolę Iwś.)ale mam niewspółmierną chęć dołączenia do waszej grupy.Mam pytanie-jaki rodzaj umundurowania jest wymagany(M-coś tam).Wyposażenie i kiedyś broń można samemu dobrać ale żołnierz bez kapoty i gaci to jak żebrak.
Awatar użytkownika
Schwartz
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2009, 09:53
Lokalizacja: Osterode Ost Pr.

Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Schwartz »

Był temat o tym ale widzę, że w ramach porządków gdzieś zaginął.

Absolutne minimum (IMHO):

*Bluza - Najlepiej M43 (nie każdemu leży M44), sukno feldgrau (lub dla prawdziwych smakoszy feldgrau44 vel mustard brown). Producent, wg. mnie obecni króluje Ant-Z Militaria - genialne materiały i elementy, świetny krój, bardzo precyzyjne wykonanie, dbałość o detale i co dziwi przy wcześniej wymienionych zaletach, to stosunkowo niska cena i koszt wysyłki wliczony w cenę elementu oraz fachowa obsługa.
*Spodnie - tak jak bluza, polecam Ant-Z, model M43, sukno, feldgrau lub dla koneserów feldgrau44
*Buty - najlepiej trzewiki prod. Sturm'a. Nastaw się na ew. naprawy bo potrafią się szybko sypnąć zelówki ale to nie reguła.
*pas - Bardzo dobre pasy (IMO w przystępnej cenie) wykonuje kolega z Malborka, jeżeli jesteś zainteresowany to zgłoś się do mnie via priv. Klamry polecam stalowe prod węgierskiej - takie http://www.allegro.pl/item893727908_kla ... macht.html! Inne kopie z zalewające nasz rynek to fantastyka!
*czapka - najlepiej Feldmutze M43, feldgrau. Może być Sturm, znacznie lepsze było by poznańskie Hero. Świetne czapki, choć nie tanie szyje kolega z Torunia. Jesteś zainteresowany to tak jak z pasem pisz do mnie.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2009, 10:21
Lokalizacja: Rastenburg

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Wothan »

A co myślicie o produktach reko Partyzanta? http://www.partyzant.pl Jaka jest tego jakość, cena przystępna?
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: panzer24 »

Jakość różna, tym bardziej, że większość produktów ma Sturma.
Awatar użytkownika
Schwartz
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2009, 09:53
Lokalizacja: Osterode Ost Pr.

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Schwartz »

Potwierdzam, "Partyzant" to pośrednik naliczający swoją marżę, te same rzeczy można kupić taniej. Przede wszystkim to produkcja Sturm'a, choć jest tam i chińszczyzna i czeskie rzeczy. Napisz konkretnie co cie interesuje to będzie można jaśniej powiedzieć czy jest to dobroć czy nie.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2009, 10:21
Lokalizacja: Rastenburg

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Wothan »

Interesuje mnie umundurowanie nadające się dla żołnierza WH z roku '44 czyli feldbluse M43 (wełniana), spodnie M43, koszula pod mundur, buty (trzewiki)... Widzę, że na allegro są tańsze odpowiedniki (ale czy lepsze?)
Awatar użytkownika
Schwartz
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2009, 09:53
Lokalizacja: Osterode Ost Pr.

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Schwartz »

Zależy co ktoś rozumie przez lepsze. Moim zdaniem, na tą chwilę, optymalne są:

*Trzewiki prod. Sturm'a - na allegro są już za 330pln - porządne buty absolutnie zgodne z historycznymi. Wszelkie proponowane na allegro trzewiki szwedzkie, prl'owskie, etc. niewątpliwie są solidnymi butami ale, wbrew zapewnieniom sprzedawców, zdecydowanie odstają kształtem od Schnürschuhe mod.43. Trzewiki były noszone wraz z opinaczami (niemieckie, powojenne opinacze nie są poprawne) lub z wywinietymi na wierzch skarpetami - warto się zaopatrzyć w parę wełnianych, szarych skarpet z białymi prążkami - Sturm, robi naprawdę dobre i nie najdroższe.

* Uniformy sukienne - jednymi z najlepszych i paradoksalnie chyba najtańszymi są uniformy Pirschena z Ant-Z militaria. Jeżeli nie chcesz zamawiać z poza granic Polski to najlepszy sort robi Hero, choć wątpię, żeby raczyli cię obsłużyć. Pozostaje Sturm, choć pod względem wykorzystywanych materiałów i guzików zostaje z dala za Ant-Z Militaria. Strojąc się na Wehrmachtowca pamiętaj, żeby brać 6-cio guzikową wersję Feldbluse mod.43.

*koszula - najlepsze i najtańsze u nas robi Hero, świrtne robi Ant-Z militaria. Z Hero standardowo problem wielki z wydębieniem od nich czegokolwiek a mają o bawełniane i trykotowe. Pozostaje Allegro.
Johan_Shatz
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:32
Lokalizacja: Olsztyn/Łódź
Kontakt:

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Johan_Shatz »

ja osobiście trzewików struma nie polecam, chociaz de facto wygląd mają fajny. Strasznie szybko się niszczą ale póki co to chyba jedyna dostępna kopia w Polsce
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2009, 10:21
Lokalizacja: Rastenburg

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Wothan »

Jak się ma sprawa z bronią?
Co jest najlepsze do reko? ASG, odlew, replika czy co innego? (Gwoli uściślenia marzy mi się Gewehr 43, ale raczej nie widziałem tej broni u rekonstruktorów).
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: panzer24 »

W grę wchodzi raczej ASG, odlew raczej nie, bo kiepsko wygląda na polu walki. Biorąc jednak pod uwagę, że na rekonstrukcji organizator i tak daje swoją broń (zapewne sam widziałej na Walkirii ;) )to i odlew do dioramy może być.
No a gieta jest raczej w sferze marzeń - jeszcze.
Johan_Shatz
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:32
Lokalizacja: Olsztyn/Łódź
Kontakt:

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Johan_Shatz »

Chyba, że jeszcze replika panzerfausta (rura plus drewniana grucha) :D Co do MG to niektórzy wykonują kopie wykonane od podstaw z ruchomymi elementami, ale to zależy oczywiście od za zasobności portfela :)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2009, 10:21
Lokalizacja: Rastenburg

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Wothan »

Czyli pozostaje Mauser lub Stg44 w wersji ASG? Potem wkłada się "flaki" takiej broni w oryginalne drewniane łoże i jakoś to wygląda, dobrze rozumuję? Widziałem na Allegro, że koleś sprzedaje dokładne repliki kolb dla STG44 i innych. Jak to u Was wygląda? Poproszę o zareklamowanie konkretnych modeli i firm :D
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: panzer24 »

Ja kupiłem ten model:
http://gunfire.pl/product-pol-115219015 ... R98K-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nie warto wybierać tego: http://gunfire.pl/product-pol-115219048 ... 98KW-.html" onclick="window.open(this.href);return false; bo jest droższy, a i tak trzeba kupić oryginalną kolbę. Do tego pas nośny i masz wszystko.
Widzę, że nie mają teraz w ofercie Stg44. W przypadku Stg 44 trzeba go trochę przetrzeć, wymienić kolbę i zabejcować na ciemniejszy kolor + oczywiście pas nośny.
Swego czasu ten sklep miał też pepeszę, ale chyba za 1400,00.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2009, 10:21
Lokalizacja: Rastenburg

Re: Nasze uwagi w sprawie "Reko"

Post autor: Wothan »

A tak w ogóle to bawicie się w ASG stylizowane na II WŚ?
ODPOWIEDZ