Strona 1 z 1

Re: Blaszki do ID

: 19 sie 2013, 01:51
autor: Sepp
Pierwszy to fragment blachy carskiej i jedna z głów orła, nie pamiętam czy to z werbla czy z ładownicy... zaczekaj na speców od napoleonki ;)

Re: Blaszki do ID

: 20 sie 2013, 12:04
autor: Blacek
Cześć!!!
Piąstka wygląda mi na brytyjską, regimentową odznakę na czapkę. Gdzieś już to widziałem, ale charakterystyczne jest mocowanie: przez oczka przechodziła zawleczka / wsuwka.
Pozdrawiam!!!

Re: Blaszki do ID

: 20 sie 2013, 12:57
autor: Sepp
Owszem Adam podobna do odznaki z beretu RAC - ROYAL ARMOURED CORPS, ale to nie to chociaż mocowanie na dwie loopy typowo brtyjskie :|

Re: Blaszki do ID

: 20 sie 2013, 13:57
autor: Uve
Jest taki stary temat na Odkrywcy, z 2004 roku, choć kilka ostatnich wpisów jest z 2013
Nic specjalnego się z tego tematu raczej nie dowiesz, ale ciekawe jest zdjęcie w samym pierwszym poście tego tematu. Jest tam pięść, która ma inaczej zrobione miejsce do mocowania - po prostu otworki po bokach, a nie zaczepy z tyłu.
To co zwraca uwagę, to wzornictwo detali tej pięści, które jest bardzo, bardzo podobne do Twojej pięści. Tak samo żebrowane palce, tak samo na dłoni poniżej palców wywinięte łuki na boki, taki sam szlaczek na 'przepasce' i takie samo wzornictwo dolnej części.

W sumie bardzo podobny wzór pięści jest też pod koniec tematu, choć już bez tego zygzakowatego szlaczka.

Sam fakt podobieństwa w sumie niewiele daje, po prostu jest ciekawy, ale może ktoś widząc różne rodzaje mocowań domyśli się jakiegoś wspólnego zastosowania tych przedmiotów.

http://odkrywca.pl/naszywka-piesc-,104751.html

Re: Blaszki do ID

: 21 sie 2013, 19:05
autor: Blacek
Z uporem maniaka obstaję za Brytami, ale nie zmartwię się - jeśli będzie inaczej. Byleby ktoś to w końcu rozgryzł :czekam: .
Pozdrawiam!!!

Re: Blaszki do ID

: 25 sie 2013, 11:35
autor: Sepp
Tu blacha Frozzera ;)

http://myvimu.com/profile/Frozzer/exhibit/87995#c" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Blaszki do ID

: 07 wrz 2013, 08:50
autor: Manufaktura Dzika
http://theminiaturespage.com/boards/msg.mv?id=297911" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Blaszki do ID

: 07 wrz 2013, 20:45
autor: pawlor
Piotr_68 pisze:Podbijam temat.
Czy to jest od czegoś wojskowego czy cywilne?
W okolicy znalazłem guziki napoleońskie.
Pozdrawiam,
Piotr
Cześć. To jest 100% cywilne i jest to fragment paska XVI-XVII wiek. Pasek ten złożony był z metalowych ogniw + czasami miał spore fragmenty skóry lub innego materiału.

pozdrawiam

Paweł

Re: Blaszki do ID

: 07 wrz 2013, 21:47
autor: dago2
Podobny patent
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 84&t=84626" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;