J. Tałty, Jora Mała

Bunkry, pałace, ruiny, podziemia i inne ciekawe obiekty

Moderatorzy: niewidzialny, 3mwoj

Eunice
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2010, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

J. Tałty, Jora Mała

Post autor: Eunice »

Witam.
Co prawda na mazurach jestem tylko podczas wakacji, ale nie przeszkadza mi to w interesowaniu się wiadomym tematem. No i ja właśnie w tej sprawie, kilka dni temu wrociłam z mazur, niemniej jednak jeszcze tam będąc połaziliśmy z kolegami po lesie w poszukiwaniu pozostałości bunkrów i w okolicy Jory małej (vis a vis Skorupek, blisko Skanału) w lesie jest od gromady czegoś, co na oko wygląda jak włazy. Betonowe pierścienie mają ok 1,30m średnicy, głęokie różnie, w zakeżności od stopnia zasypania, ale ok 1,20-1,40. Gdy się wejdzie do środka, przy samej ziemi znajduje się niewielki otwór ok 40x30 cm stanowiący pozostałość po wejściu do pomieszczenia o wymiarach ok 1,5x1,5m. Wejścia są skierowane w różną stronę. Tych włazów w lesie jest od gromady, chodząc tam jakieś pół godziny znaleźliśmy z 6. W większości są połączone okopami, znajdują się dość blisko siebie. W środku, jak nie trudno się domyślić, jest pełno śmieci, oprócz tego, gdy się tam wejdzie, ma się wrażenie, że grunt się rusza, bo zaczynają skakać wszystkie żaby które tam wpadły. Ale to nieważne.
Chciałam się zapytać czy ktoś się może orientuje, co się znajduje, a raczej znajdowało, w tym miejscu?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
panzer24
Posty: 775
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:40
Lokalizacja: Sercem z Warmii
Kontakt:

Re: J. Tałty, Jora Mała

Post autor: panzer24 »

To klasyczne kochbunkry. Temat już był ostatnio na forum, poszukaj.
Awatar użytkownika
olsztyniak
Posty: 2812
Rejestracja: 10 lip 2007, 16:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: J. Tałty, Jora Mała

Post autor: olsztyniak »

Eunice dzień dobry :wstyd:
Eunice
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2010, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: J. Tałty, Jora Mała

Post autor: Eunice »

Dzień dobry, dzień dobry.

Btw. Dziecko się oczywiście rąbnęło. Znalezisko opisało pięknie, tylko strona jeziora do bani. To było po stronie Skanału. Przepraszam za własną głupotę, chylę czoło. Ale każdemu sie może zdarzyć...

Tak czy inaczej intrygująca rzecz
Awatar użytkownika
Blacek
Posty: 1687
Rejestracja: 21 lut 2010, 09:14
Lokalizacja: Toruń
Lokalizacja: Natangia/Górowo -Toruń
Kontakt:

Re: J. Tałty, Jora Mała

Post autor: Blacek »

Tu jest o tych bunkrach http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=4826" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ