Gładysze

Bunkry, pałace, ruiny, podziemia i inne ciekawe obiekty

Moderatorzy: niewidzialny, 3mwoj

duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Gładysze

Post autor: duch »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
spajder
Posty: 330
Rejestracja: 10 lip 2007, 16:53
Lokalizacja: Orneta

Post autor: spajder »

Widziałem ten pałacyk, ale prawdopodobnież ktoś go wykupił i ma być rekonstruowany :?: :?: :?: Nie wiesz coś więcej duchu na ten temat, kiedy mają się zacząć prace :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Sepp
Posty: 3262
Rejestracja: 04 sie 2007, 12:15
Lokalizacja: Heilsberg/Bridlington

Post autor: Sepp »

:shock: to musial byc piekny palac a nie palacyk a w tych stajenkach moznaby bylo cos jeszcze wydziobac z ziemii :o fajowego... Duch'u fajowe fotki :D
meickel
Posty: 336
Rejestracja: 29 lip 2007, 19:53
Kontakt:

Post autor: meickel »

Proponuję zainteresować się również narysem bastionowym naokoło parku za pałacem :)
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: duch »

Pałac jest pod opieką Polsko-Niemieckiej Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Warmii. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.schlodien.org/
Awatar użytkownika
Anrep
Posty: 33
Rejestracja: 01 wrz 2007, 15:13
Lokalizacja: powiat Morąg

Post autor: Anrep »

duch pisze:Pałac jest pod opieką Polsko-Niemieckiej Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Warmii. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.schlodien.org/
Link jest fajny, ale nazwa sugeruje, że to jedna wielka ściema. Teren Gładysz to dawny powiat Pasłęk (niem. Pr Holland) i teren dawnego Oberladu. Kto jak kto, ale Niemcy znają stare nazwy krain. Nazwa jest zrobiona dla polskich "tubylców", którzy kupią temat i pomyślą: ochrona dziedzictwa, Warmia... Jakby chcieli chronić dziedzictwo Warmii to by znaleźli coś pod Dobrym Miastem :wink: .

Pozdrawiam

PS. Powyższe nie oznacza, że jestem zwolennikiem zrównania Gładysz z glebą.
rubaszny85
Posty: 37
Rejestracja: 05 lip 2008, 23:36
Lokalizacja: sercem z Warmii

Post autor: rubaszny85 »

Niestety, to stowarzyszenie z powodu braku funduszy, ograniczy swoje działania do prac porządkowych na terenie parku. a szkoda, bo myślałem, że będą to rekonstruować :/ Niedługo nic nie pozostanie po tych pięknych (niegdyś) obiektach, ech...
ODPOWIEDZ