Stary Medalik do ID.

Medaliki, krzyżyki, biżuteria itp.

Moderator: korvettenkapitan

Parnass
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2016, 20:20
Lokalizacja: Morąg

Stary Medalik do ID.

Post autor: Parnass »

Witam Kolegów. Mam malutką prośbę ...mało kiedy proszę o identyfikację przedmiotu,zazwyczaj staram się to robić sam:) wykopałem dzisiaj kilka fajnych fantów,trafiłem pole z dewocjonaliami religijnymi i jednego z nich nie potrafię zidentyfikować :szok:
medalik leżał głęboko w torfie ,nie czyściłem go z tego względu że nie chcę go zniszczyć,zdjęcie wykonane w stanie surowym. Proszę o małe podpowiedzi co do tej znajdki. Pozdrwiam :kon:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Blacek
Posty: 1687
Rejestracja: 21 lut 2010, 09:14
Lokalizacja: Toruń
Lokalizacja: Natangia/Górowo -Toruń
Kontakt:

Re: Stary Medalik do ID.

Post autor: Blacek »

Cześć!!!
Medalik jest XIX wieczny (Do I połowy XXw.). Na rewersie Najśw, Serce Jezusa. Awers - Matka Boska z Dzieciątkiem. Po oczyszczeniu może się okazać który z Jej wizerunków (napisy). Charakterystyczne jest, iż MB ma koronę otwartą, Jezus zaś zamkniętą - może ktoś "rozkmini temat".
Dodam, że miejsce z dewocjonaliami - to niebywała sprawa, bo zwykle trafiają się pojedynczo. Może jakieś miejsce kultu???
Pozdrawiam!!!
Parnass
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2016, 20:20
Lokalizacja: Morąg

Re: Stary Medalik do ID.

Post autor: Parnass »

Blacek pisze:Cześć!!!
Medalik jest XIX wieczny (Do I połowy XXw.). Na rewersie Najśw, Serce Jezusa. Awers - Matka Boska z Dzieciątkiem. Po oczyszczeniu może się okazać który z Jej wizerunków (napisy). Charakterystyczne jest, iż MB ma koronę otwartą, Jezus zaś zamkniętą - może ktoś "rozkmini temat".
Dodam, że miejsce z dewocjonaliami - to niebywała sprawa, bo zwykle trafiają się pojedynczo. Może jakieś miejsce kultu???
Pozdrawiam!!!


masz pomysl czym go poczyscic zeby zachowal swoj urok?
G.Stachu74
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2016, 19:08
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Stary Medalik do ID.

Post autor: G.Stachu74 »

Napisy:

"Praebe fili mi cor tuum mihi"
"Regina sacri scapularis ora pro nobis"

Matka Boża z Góry Karmel.
Parnass
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2016, 20:20
Lokalizacja: Morąg

Re: Stary Medalik do ID.

Post autor: Parnass »

dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ