Dolny Śląsk a podejście do poszukiwaczy

Wszystko co związane z eksploracją

Moderator: korvettenkapitan

Awatar użytkownika
FELIX
Posty: 1954
Rejestracja: 20 mar 2010, 22:52
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Dolny Śląsk a podejście do poszukiwaczy

Post autor: FELIX »

Cześć,
Trochę mnie nie było, przez ostatnie dwa lata trochę wypadłem z wykopków a mój Deus leżał w kartonie i czekał na lepsze czasy.
Z Olsztyna wyniosłem się do Łodzi, pełen entuzjazmu eksploratorskiego, ze względu na mnogość pól i Bitwę Łódzką dookoła. Jak się okazało rzeczywistość nie była tak przychylna jak w woj. Warmińsko-Mazurskim. Tutaj na poszukiwaczy prowadzona jest nagonka na całego. Tym sposobem pól należało unikać a lasów jak na lekarstwo. Mieszkańcy donoszą jak tylko ktoś pojawi się na horyzoncie, policja potrafi zarekwirować sprzęt i przeszukać mieszkanie, generalnie dla świętego spokoju odłożyłem nieco kopanie na ostatni plan.
Wreszcie przyszedł moment upragniony. Wyprowadzam się na Dolny Śląsk. Chyba polska Mekka jeśli chodzi o tajemnice, skarby i poszukiwania, to wszyscy doskonale wiemy, jednakże nurtuje mnie jedna rzecz.
Orientujecie się jak tam wygląda podejście do naszego hobby? Wiadomo, że prawo jest wszędzie takie samo, jednakże mieszkając w Olsztynie, nie czułem się jak bandyta a wręcz przeciwnie, jak ktoś kto o historię dba i robi dla niej coś dobrego.

Będę wdzięczny za info.
ODPOWIEDZ