Czytelnia i biblioteka

Literatura poszukiwawcza, historyczna, przygodowa

Moderator: Andrew

Awatar użytkownika
Manufaktura Dzika
Posty: 5327
Rejestracja: 19 lip 2007, 17:27
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Lokalizacja: kuźnia Heilsberg
Kontakt:

Czytelnia i biblioteka

Post autor: Manufaktura Dzika »

Chciałby stworzyć w ramach forum coś co służyło by wymianie książek między forumowiczami.
Działało by to na zasadzie biblioteczki jaka ma być w Naszej Izbie Pamięci.
Mam nadzieje że uda się w ten sposób uzupelniać wiedzę. tak potrzebną w naszej pasji.
Dwa rodzaje działań widział bym wymiana literaturą oraz pożyczanie książek na określony czas.Oczywiście miło by było dostać jakąś pozycje do poczytania od użyczającego

1. Pamiętnik Ucznia / użyczenie
1923 Zbiór opowiadań wydanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego dla młodzieży. Propaganda sukcesu po I wojnie i roku 1920 fajnie się czyta.

2. Wojskowość średniowiecznej Warmii./użyczenie
fajna pozycja ujmująca typowo militarne zagadnienia
srebrny_lis
Posty: 7191
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Czytelnia i biblioteka

Post autor: srebrny_lis »

Jedyny problem w tej godnej pochwały inicjatywie to możliwość dezintegracji technicznej wolumenów po przejściu przez wiele rąk. Często są wydawane kiepsko a ceny słone. Preferowałbym dublety (zdarzają się, poszukam).
Na stan Pułku przekazałem jak dotąd dwie pozycje:
1. Dni Dziedzictwa Warmii. Wojny. (na ręce Księcia)
2. Wschodniopruskie kampanie Napoleona (na ręce Dzika).
Po wydaniu "Guttstadt i Heilsberg" i "Niedocenianej bitwy" też najpewniej dam po egzemplarzu. Mogę też oddać już teraz trzy egzemplarze "Innych Oblicz Historii", nr 2-3/2007 (bez płytek CD). W nich m.in. o misji w Afganistanie, polskich legionistach Hitlera, biwakach Wielkiej Armii w 1807, "mordach rytualnych" w Polsce, fałszywych monetach z różnych epok, NSZ w Poznańskiem, zagadce FON, zamachu na Hitlera 1944 w związku ze sprawą polską, planie 6-letnim i broni powstania warszawskiego.
ODPOWIEDZ