legalne poszukiwania

Przydatne linki

Moderator: Sepp

Awatar użytkownika
lis
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:41
Lokalizacja: gdzieś między Ełkiem a Gołdapią

legalne poszukiwania

Post autor: lis »

http://www.thesaurus.com.pl/gazeta/numer3/pozwol.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo ciekawy artykuł o wymaganiach jakie trzeba spełnić
by legalnie kopać.
Awatar użytkownika
syriusz13
Posty: 995
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:22
Lokalizacja: Wartenburg
Lokalizacja: Wartenburg

Re: legalne poszukiwania

Post autor: syriusz13 »

Brakuje pozwolenia od właściciela terenu na piśmie i mapki z naniesionym obszarem poszukiwań.
Awatar użytkownika
lis
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:41
Lokalizacja: gdzieś między Ełkiem a Gołdapią

Re: legalne poszukiwania

Post autor: lis »

Nic nie brakuje o pozwoleniu i mapie jest napisane trzeba dokładniej czytać, sami widzicie ciężko to przeczytać zapamiętać a zrealizować............ :szok:
Awatar użytkownika
lukasbar
Posty: 62
Rejestracja: 04 mar 2010, 16:47
Lokalizacja: 22°03'E 54°15'N
Lokalizacja: 22°03'E 54°15'N

Re: legalne poszukiwania

Post autor: lukasbar »

W zeszłym roku napisałem e-mail do wojewódzkiego konserwatora co mam zrobić żeby uzyskać pozwolenie na chodzenie z piszczałką.
Przekierował mnie do oddziału terytorialnego na który się łapie a z tamtąd jak przesłali mi komplet wniosków i potrzebnych załączników (chyba te same druki co w linku) to stwierdziłem, że jednak wole śmigać bez i ostatecznie poleżeć trochę w pokrzywach :lol:
Raz mi się tylko zdarzyło żeby ktoś zwrócił mi uwagę że to "nielegalne" . Zbliżyłem się na jakieś 30m do pasa granicznego a za dwa dni kolega który pracuje w SG podpytywał czy wiem, że to zabronione itp, ale cóż taka ich durna praca.










0
Awatar użytkownika
zoz
Posty: 1653
Rejestracja: 17 lis 2007, 19:05
Lokalizacja: Allenstein

Re: legalne poszukiwania

Post autor: zoz »

My tam biegamy z pozwoleniami, i jakoś dało ogarnąć się całą papierologię, a chłopaki tak wcale durnej pracy nie mają jak by się mogło wydawać :cool:
Awatar użytkownika
Manufaktura Dzika
Posty: 5327
Rejestracja: 19 lip 2007, 17:27
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Lokalizacja: kuźnia Heilsberg
Kontakt:

Re: legalne poszukiwania

Post autor: Manufaktura Dzika »

To właśnie nasz Kochany kraj.
Wykrywacze idą jak świeże bułeczki, Skarb Państwa zgarnia pieniądze . Szara strefa kwitnie. Zostaje tylko czekać na jakieś ludzkie prawo
ODPOWIEDZ