Szkolenie w Toruniu

Sprawy ogólne Stowarzyszenia

Moderator: GILGIN

Awatar użytkownika
GILGIN
Posty: 1705
Rejestracja: 12 wrz 2007, 16:00
Lokalizacja: Toruń

Szkolenie w Toruniu

Post autor: GILGIN »

Pragnę zaprosić członków WMSHK i nie tylko na szkolenie z zakresu aspektów prawnych i postępowania z zabytkami, które odbędzie się 09.07.2011r. o godz.10.00 w Ratuszu Staromiejskim. Proszę o potwierdzenie obecności.
duch
Posty: 1359
Rejestracja: 10 lip 2007, 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: duch »

Niestety razem z Warwickiem będziemy w tym czasie na konferencji w Gdańsku.
Awatar użytkownika
Dario
Posty: 170
Rejestracja: 28 mar 2009, 19:48
Lokalizacja: Grudziądz ( Morąg )
Kontakt:

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: Dario »

Chciałbym pojawić się na tym szkoleniu - najpierw muszę poznać jednak grafik - bo nie wiem jak wtedy pracuję - ale ogólnie pomysł zacny :guru:
Nakreśl pokrótce jakiś program szkolenia Romku
Awatar użytkownika
GILGIN
Posty: 1705
Rejestracja: 12 wrz 2007, 16:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: GILGIN »

Szkolenie o podobnej treści do szkolenia które odbyło się w Olsztynie. Czyli rozpoznawanie oraz sposób postępowania z zabytkami. Jeśli pan Sosnowski zaszczyci nas swoją obecnością zapewne poruszy aspekty prawne poszukiwań. Dla zainteresowanych zaświadczenia o przeszkoleniu oraz materiały w formie elektronicznej (zabrać nośniki danych). Zbiórka przy pomniku Kopernika 9.45 Proszę o pisanie pytań które was nurtują, do piątku mam je zebrać i przekazać do pani Ewy.
Awatar użytkownika
Dario
Posty: 170
Rejestracja: 28 mar 2009, 19:48
Lokalizacja: Grudziądz ( Morąg )
Kontakt:

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: Dario »

Czy pamięć USB będzie dobrym nośnikiem ?
Postaram się być na szkoleniu bo nie załapałem się na nasze Stowarzyszeniowe .
marley
Posty: 18
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:04
Lokalizacja: Bydzia

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: marley »

...nawet jak się nie potwierdzi obecności bo czasem nie wiadomo co wypadnie to i tak można się pojawić czy będą jakieś imienne zaproszenia?
Awatar użytkownika
GILGIN
Posty: 1705
Rejestracja: 12 wrz 2007, 16:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: GILGIN »

Nie nie będzie imiennych zaproszeń, ale jako współorganizator chciałbym w przybliżeniu znać liczbę uczestników :D
marley
Posty: 18
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:04
Lokalizacja: Bydzia

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: marley »

na 80% pisze się...
Awatar użytkownika
conrad
Posty: 33
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:20
Lokalizacja: Allenstein/Wawa

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: conrad »

Ja się pojawię na 99% :D
Awatar użytkownika
matrix
Posty: 81
Rejestracja: 27 sty 2011, 01:19
Lokalizacja: lipno

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: matrix »

Oczywiście, że będę :D
Awatar użytkownika
GILGIN
Posty: 1705
Rejestracja: 12 wrz 2007, 16:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: GILGIN »

Panowie i co z pytaniami? żadnych nie macie?
Awatar użytkownika
Dario
Posty: 170
Rejestracja: 28 mar 2009, 19:48
Lokalizacja: Grudziądz ( Morąg )
Kontakt:

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: Dario »

Ja mam pytanie - czy pani archeolog odniesie się jakoś do błędnej interpretacji wiadomej ustawy - jak to w końcu jest z tą ustawą - wg. niej - czy jest zakaz biegania z piszczałką ogólnie - czy tylko po stanowiskach archeologoicznych - bo póki co policja i prokuratura interpretuje to jak chce i dowalają ludziom wmawiając , że posiadanie piszczłaki jest już nielegalne :/

Pozdro :pijak:
Awatar użytkownika
conrad
Posty: 33
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:20
Lokalizacja: Allenstein/Wawa

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: conrad »

Można by też wyjaśnić jak to jest z pozwoleniem na poszukiwania, jakie dokumenty trzeba złożyć do konserwatora, na ile obowiązuje, na jak duży teren, czy na początku załatwiać zgodę właściciela terenu czy konserwatora?
Awatar użytkownika
GILGIN
Posty: 1705
Rejestracja: 12 wrz 2007, 16:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: GILGIN »

Conrad na Twoje pytanie odpowiem osobiście na szkoleniu, w tej sprawie przygotowałem wzory poszczególnych dokumentów
Awatar użytkownika
Lipek
Posty: 191
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:22
Lokalizacja: wwo
Lokalizacja: Toruń

Re: Szkolenie w Toruniu

Post autor: Lipek »

conrad pisze:Można by też wyjaśnić jak to jest z pozwoleniem na poszukiwania, jakie dokumenty trzeba złożyć do konserwatora, na ile obowiązuje, na jak duży teren, czy na początku załatwiać zgodę właściciela terenu czy konserwatora?
Ja bym zadał inne pytanie: nie jakie dokumenty są wymagane, ale czy w ogóle jakiekolwiek papiery sa potrzebne do szukania poza stanowiskami wpisanymi do rejestru zabytków?

Bo obecnie obowiązujące przepisy dośc jednoznacznie wskazują, że na poszukiwania z użyciem wykrywaczy metali poza stanowiskami wpisanymi do rejestru zabytków potrzebna jest tylko zgoda właściciela terenu, a WKZ nie ma tu nic do gadania.

Jestem ciekaw, jaką interpretację prawną pani dr Bokiniec uważa za właściwą i w tym kierunku poszedłbym w dyskusji. Pozostaje również problem "świętego kontekstu" na polach oranych od 500 lat :zebek:

Niestety do 10 lipca jestem poza Toruniem i nie będę mógł uczestniczyć w tym szkoleniu, czego bardzo żałuję.
ODPOWIEDZ