Deus XP -Kupno

Nasze wykrywacze i inny sprzęt potrzebny do eksploracji

Moderator: Don Joker

tofi1987
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2013, 18:06
Lokalizacja: Kielce

Deus XP -Kupno

Post autor: tofi1987 »

Witam kolegów. Po przygodzie z Garrettem ACE 250,Rutusem Optimą 2.0,Minelabem Explorerem Se Pro przyszedł czas na Deusa Xp :)

W związku z kupnem mam kilka pytań:
-Jaki zestaw wybrać (jestem z zamiłowania numizmatykiem więc monetki to mój cel poszukiwań)
-Gdzie kupić wykrywacz(licząc na dobrą cenę i serwis)
-Na co zwrócić uwagę przy zakupie
Z góry dziękuję za pomoc.Myślę,że jak temat się rozwinie to pojawią się kolejne pytania:).
MarcinRudek
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2016, 09:11
Lokalizacja: Iława

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: MarcinRudek »

super temat, ja chętnie sie czegoś dowiem, bo sam chętnie bym sobie kupił coś, bo zacząłem się ty interesować ostatnio,a le nie wiem co wybrac. Na wojok.pl oglądałem wykrywki i bardzo dużo tego jest nie do końca wiem co wybrać. Powiedzcie czy Garety są ok? na początek jaki model dla laika?
Awatar użytkownika
MarkoPolo
Posty: 95
Rejestracja: 24 lis 2015, 08:04
Lokalizacja: Bartoszyce
Lokalizacja: Bartoszyce/ Olsztyn

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: MarkoPolo »

Na początek garret ace 150 lub ace 250
Kosa
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:51
Lokalizacja: Giżycko

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: Kosa »

to co ja mogę powiedzieć po ponad roku latania z deusem...
Żałuję że miałem przed nim euroace, nie nakopał bym się tylu gwoździ, drucików czy innych małych pordzewiałych gówienek.
Kupiłem z od kolesia z WA-WY allegro nie pamiętam papiery mam w piwnicy.
Zestaw panel + cewka 13" ( teraz kupił bym mniejszą ta jest za ciężka ) rezygnowałem z oryginalnej sztyczy za 750 zł i kupiłem od at pro za 250 + mały pomysł jak zamontować panel i 500 zł w kielni :P ale zestaw i tak mnie kosztował 2100 za panel + 1350 za cewkę + 250 sztyca.
A poza tym wrażenia w porównaniu do EUROACE pomimo ze identyfikacja i dyskryminacja działa znacznie znacznie lepiej to kopię więcej i głębiej. Ale żeby nie było tak kolorowo to ćwierkacza rozgryzłem po 1 - 2 miesiącach latania i mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać po sygnałach to Deus z o wiele większą możliwością ustawień dał mi tą możliwość po 10 - 12 miechach, no i oczywiście testowanie ustawień czy wybór do warónków terenowych i pogodowych to też zabawy troszkę jest.
Nie wiem jak inni użytkownicy ale z moich obserwacji to deusik robi się lekko nadpobudliwy gdy jest " tak mokrawo"już lepiej mu pasuje jak jest bardzo mokro lub sucho.
Ustawień jest od groma jednakże polecam zrobić sobie własne 2 programy i latać tak jak każdy lubi szybko lub dokładnie przeszukiwać.
pozdro
cezar78
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2016, 12:59
Lokalizacja: Elblag

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: cezar78 »

Ja też kupuje deusa jak tylko sprzedam sove gt, po 3 latach z minelabem zrozumiałem że nie głębokość wykrywacza jest najważniejsza, ale efektywność. 2 machnięcia sovą to 3 machnięcia deusem w tym samym czasie, bo jest 2 razy lżejszy i kilka razy szybszy, a co sie z tym wiąże - sprawdzę 2 razy więcej terenu deusem, bo będę mógł z nim chodzić szybciej i dłużej (z sovą po 3,5-4h mam dosyć, ręka odpada). Poza tym technologia bbs jest beznadziejna w zaśmieconym terenie gdzie dobre fanty leżą koło żelastwa, sova po prostu ich nie widzi.
grzes272727
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2016, 21:06
Lokalizacja: mrągowo

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: grzes272727 »

Powiem tyle po heroizowaniu ,z każdej strony deusa troszkę się zawiedziecie , a mianowicie id najgorsze ze wszystkich wykrywaczy a miałem ich sporo... mnogość ustawień zobaczycie ze to minus bo nigdy nie wiesz czy nie poprawić (bo może coś nie tak ustawiłem...) i ergonomia każdy mówi ze cudo , akurat cały ciężar w cewce łapa boli jak cholera . Deusa kupilem po omedze 8000 po którą nie zgłosił się kupiec i dobrze bo coraz częściej deus londuję w bagażniku a Ja śmigam z omegą głębszy moze ciut wolniejszy ale nie da się odczuć ,i lżejszy o niebo(oczywiście cięższy ale lepiej wyważony i łapa nie boli po 12 godz walki:)) jak by co zapraszam na testy w terenie żeby nie było...:)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: pulkownikL »

Grześ27... o jakim ID mówisz?wizja czy fonia bo to ma ogromne znaczenie,chodzą i o dziwo na statyku itp.może Cię po prostu przerósł :/ .
cezar78
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2016, 12:59
Lokalizacja: Elblag

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: cezar78 »

Wersja lite bez panela nie ma tylu ustawień, dla początkującego jest lepsza, lepiej taką kupić i uczyć się na słuch, mnie najbardziej ciekawi program full tones ktory jest podobny do audio w moim severign-e, skoro opanowałem sove to myślę że poradzę sobie z deusem bez problemu. Przy masie sovy, 1,5 kilogramowy kanarek był dla mnie piórkiem, więc deusa nawet nie poczuję w ręku. ID cyfrowe w deusie jest kiepskie to prawda, wiec po co panel, z ws4 jest taniej i lepiej jak dla mnie. A to że mogę złożyć w kilka sekund ten wykrywacz, wsadzić do zwykłego plecaka, pojechać na miejscowkę i wysiąść choćby przy straży leśnej udając grzybiarza i bez podejrzeń udać się w knieje, to dla mnie mega zaleta.
grzes272727
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2016, 21:06
Lokalizacja: mrągowo

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: grzes272727 »

to są moje odczucia , kazdy ma prawo do swoich:) i spokojnie z wykrywkami smigam od 10 lat więc mysle ze co nieco umiem ustawić...
Awatar użytkownika
zegar71
Posty: 157
Rejestracja: 31 maja 2010, 16:11
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Lokalizacja: Braniewo

Re: Deus XP -Kupno

Post autor: zegar71 »

W deusie na sam początek w ustawieniach proponuje tzw.wycięcie filtrów na -1 i jest wtedy całkiem przyzwoitym detektorem.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ