bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Bunkry, pałace, ruiny, podziemia i inne ciekawe obiekty

Moderatorzy: niewidzialny, 3mwoj

fisher
Posty: 28
Rejestracja: 05 lis 2015, 17:09
Lokalizacja: krykajny

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: fisher »

na dzień dzisiejszy myśle że damy radę nie mam zadnych planów , tylko jeszcze z żonką pogadam i się upewnię ...no i powiem że odpowiednia pora bo nie ma błota :) a tereny ciężki :)\
fisher
Posty: 28
Rejestracja: 05 lis 2015, 17:09
Lokalizacja: krykajny

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: fisher »

:he: wiec jeśli mróz Ci nie straszny ja jestem do dyspozycji...
fisher
Posty: 28
Rejestracja: 05 lis 2015, 17:09
Lokalizacja: krykajny

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: fisher »

widzę kolega chyba zrezygnował ...????... więc zmykam rozpocząć sezon narciarski :)
pazikk
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:42
Lokalizacja: lidzbark warmiński
Lokalizacja: lidzbark warmiński

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: pazikk »

Kurcze nie zauważyłem że wpis się pojawił. Następnym razem może się uda i mróz może trochę dopuści
fisher
Posty: 28
Rejestracja: 05 lis 2015, 17:09
Lokalizacja: krykajny

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: fisher »

postaramy się coś zorganizować :axe:
pazikk
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:42
Lokalizacja: lidzbark warmiński
Lokalizacja: lidzbark warmiński

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: pazikk »

żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę tutaj. Ostatnio pojechałem rowerem ścieżką rowerową w stronę Sarnowa. Jest tam stary most. Po co on tam jest? Czy była tam kiedyś jakaś droga czy został zrobiony tylko po to żeby jakiś rolnik kiedyś mógł przejechać na drugą stronę. Druga rzecz to obok tego mostu w ziemi zauważyłem http://zapodaj.net/43752a480c991.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kto mi wytłumaczy co to? Natomiast dzisiaj pojechałem ścieżką rowerową w stronę Nerwik. W którymś momencie zauważyłem to http://zapodaj.net/a9c394e3b9673.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; . I moje kolejne pytanie: co to jest? :D Natomiast parę metrów dalej przy skrzyżowaniu Nerwik-Jagoty jest dziwny nasyp rozdzielony drogą. Na początku pomyślałem że kiedyś były tory kolejowe, ale po chwili sobie uświadomiłem że to nie możliwe bo niby skąd i dokąd miałyby iść. http://zapodaj.net/862f743d07ea5.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://zapodaj.net/fe1581edd4531.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Może ktoś wie skąd on tam się wziął?
Awatar użytkownika
Manufaktura Dzika
Posty: 5327
Rejestracja: 19 lip 2007, 17:27
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Lokalizacja: kuźnia Heilsberg
Kontakt:

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: Manufaktura Dzika »

pierwsze kamień graniczny
druga łącznica od bunkrów
a trzecie to pewnie wąskotorówka która woziła piasek przed wojną ze żwirowni w
jagotach
pazikk
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:42
Lokalizacja: lidzbark warmiński
Lokalizacja: lidzbark warmiński

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: pazikk »

Parę dni temu jeździłem po naszym lidzbarskim lesie, a dokładnie byłem na serpentynach koło zacisza, dokładnie tam gdzie w rzece są pozostałości po starym moście. Jako że lubię chodzić po lesie pojechałem jeszcze dalej, aż pod zacisze, zostawiłem rower i poszedłem jakąś lekko wydeptaną ścieżką przed siebie. W pewnym momencie po drugiej stronie rzeki zauważyłem mur. Dorzucam fotkę. Ciekawość mnie zżera co tam mogło być. Ktoś mi powie? Później wróciłem do tego drewanianego mostku i z ciekawości wspiąłem się na górę która jest przy tym drewninanym mostku od strony zacisza. Na szczycie zauważyłem jakby ledwo widoczne transzeje i stanowiska. Czy dobrze myślę że to to? Jak trzeba to jutro tam pojadę jeszcze raz i cyknę fotki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: bunkry w okolicach lidzbarka warmińskiego

Post autor: krzysztof skwira »

cześć wszystkim założyłem nowy post ogólny o LTU, gdyż myślałem że ten dotyczy tylko odcinka przy Lidzbarku
wtrącając się do rozmowy muszę zaznaczyć, iż największą atrakcją jest szukanie bunkrów bez mamy i świadomości gdzie są. A jak jest radocha jak go znajdziemy w terenie ciężkim, niedostępnym. Ja często wracam do odcinków jakie przeszedłem gdyż podejrzewam, że pozostawiłem "mijaki". I często takie znajduję. Ma już dla siebie opracowany w różnym stopniu odcinek od Ostrego Barda po przez Retowy, Judyty, Zawiersze, Żydowo, Kiertyny, Pilwa, Borki
Niedługo wracam do lasu pomiędzy Borkami-Wojciechami a Pilwą
:D
ODPOWIEDZ