Lidzbarski trójkąt umocnień

Bunkry, pałace, ruiny, podziemia i inne ciekawe obiekty

Moderatorzy: niewidzialny, 3mwoj

krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

Odcinek Pilwa
Kołem zaznaczony najwyższy punkt na tym terenie - oznaczony słupkiem granitowym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

Odcinek Borki kołem zaznaczony stary cmentarz
z tego odcinka jeszcze muszę przejść od drogi polnej na samej górze mapy w kierunku wysypiska śmieci na pólnoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

a te dwie linie białe to transzeje dobrze zachowane łączące bunkry
oczywiście nie idą one w lini prostej lecz po 5-6 metrach załamują się pod kątem
jaro79
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:26
Lokalizacja: dddd
Lokalizacja: Masuny

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: jaro79 »

Witam kolegę spore braki na wszystkich odcinkach większość jest już uzupełniona przez badaczy TL.
Interesuje mnie ten obiekt z Parkoszewa jak możesz coś więcej o obiekcie napisać lub fotki zapodać to będę wdzięczny bo daleko za linią i mamy chyba omijaka w mapach.
Pozdrawiam
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

Tak wiem że mam braki . Sukcesywnie wracam w miejsca aby coś uzupełnić. Poeiem ci że najlepsze jest to dla mnie że sam je znajduję bez map. Podrzuce zdjecia tego z Parkoszewa to jest podstawa po wieży obserwacyjnej , taka sama jak w lesie przy zawierszu
jaro79
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:26
Lokalizacja: dddd
Lokalizacja: Masuny

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: jaro79 »

Sama podstawa tam sie znajduje czy jest też schron.
Co do reszty obiektów mogę sporo pomóc wiele schronów już nie istnieje w większości w Kiertynach.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

W kiertynach mam dwa które nie istnieją wiem też o dwóch trzech w kiertynach małych po lewej stronie też może ich nie być
W Parkoszewie jest podstawa po wierzy obserwacyjnej i wejście w dół do podstawy do pomieszczenia ale niestety jak to bywa przy wsiach pomiesczenie jest zasypane smieciami. Widać tylko drabinę w dół prowadzącą
Z miłą chęcią skorzystam z pomocy jak i sam udostępnię zdjecia filmy robione na moich wycieczkach.
Niestety nie mam zbyt wiele czasu aby chodzić tyle ile bym chcial. Zacząłem od granicy , dziś bylem znów o zribilem kolonię Wojciechy. Nastepny kierunek Rodnowo Burkarty. Mam też kilka Łącznic.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

a tu obiecane fotki z Parkoszewa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jaro79
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:26
Lokalizacja: dddd
Lokalizacja: Masuny

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: jaro79 »

Polecam Burkarty rewelacyjne schrony tam się znajdują stan zachowania też dobry. W Rodnowie też nie jest źle polecam schron batalionowy w Wajsnorach. A co do tej podstawy pod wieże to jakaś dziwna przeważnie była tylko dziura na kabel prowadzący do schronu w pobliżu wieży. Pierwszy raz taką się spotykam może koledzy z branży mają więcej wiedzy popytam. W tej to wygląda tak jakby na dole zejścia było pomieszczenie. Będę musiał podjechać do Parkoszewa na oględziny tej podstawy.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

To przede mną. Zakończyłem właśnie przy Borkach wielkich. Zacznę od schronu przy drodze Bartoszyce Górowo a następnie w kirunku rozmowa i burkart
Bylem w ty w Wajsnorach faktycznie ładnie zachowany bierny
A w lesie przy wajsnorach znalazlem piękną łącznice prawie dwa razy większą niż inne
Ale tam wybiórczo bylem dlatego też robię je po kolei w kierunku lidzbarka
Fajna sprawa
Ostatnio poznałem nadleśniczego z górowa który też działa w tym temacie
jaro79
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:26
Lokalizacja: dddd
Lokalizacja: Masuny

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: jaro79 »

Mowa o Waldku znam czasami sie spotykamy na wypady po schronach. A co do tej podstawy to dałem cynę chłopakom i to raczej nie jest podstawa ale bez dokładnych pomiarów i bez oczyszczenia obiektu pewności nie ma, jakiś dziwak się trafił. Jak znajdę czas to podlece i obadam sprawę.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

W tym tygodniu wracam na poerwszy odcinek mój w okolice Retow przy granicy
Muszę je narzucić gps na mapę, znaleźć jeden jaki chyba pominelem w lesie i są ppdobno tam.zachowane zeby hipopotana
jaro79
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:26
Lokalizacja: dddd
Lokalizacja: Masuny

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: jaro79 »

Zajedz do Trosin jest zachowany schron z płytą 4cm w Retowach we wsi też jeden rewelacyjny, na drodze do Ostrego Barda po prawej schron z wyciętą płytą 10 cm i maskowaniem na budynek gospodarczy. Zęby są zachowane Waldek je znalazł ja rzadko chodzę z przodu umocnień. Znajdują się w lesie jeżeli znalazłeś dwusektor o numerze 632 to musisz iść w kierunku sektora ostrzału z lewej strony od wejścia. Mam nadzieje że znajdziesz.
krzysztof skwira
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:18
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: krzysztof skwira »

Ten w trosinach wcześniej znalazlem alr o tym w retawach to myslisz o samej wsi czy za wsią
Jest tam droga prowadząca do lasu i na skraju tego lasu jest jeden wlasnie go znalazlem
Wpadłem keszcze do lasu miedzy zawierszem a judytami i nie widzialem ze taki mijak zrobilem
Pirkny schron bierny zachowany blosko podstawy wierzy a nastepnie taki sam w lasku pomoedzy podstawą a drogą bartoszyce - szczurkowo blisko tego schronu resztki łącznicy dużej
jaro79
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:26
Lokalizacja: dddd
Lokalizacja: Masuny

Re: Lidzbarski trójkąt umocnień

Post autor: jaro79 »

W Retawach we wsi u gospodarza. Ten w lasku to z numerem 626 niedaleko Glukajm jest fajny schron w Żydowie za cmentarzem polną drogą z lewej strony na wzniesieniu.
ODPOWIEDZ