mapy umocnień polowych

Bunkry, pałace, ruiny, podziemia i inne ciekawe obiekty

Moderatorzy: niewidzialny, 3mwoj

Darmozjad
Posty: 100
Rejestracja: 24 maja 2014, 22:28
Lokalizacja: NIL

mapy umocnień polowych

Post autor: Darmozjad »

Witam, zwracam się z u przejmą prośbą :) o udostępnienie mapek terenów na których naniesione były by umocnienia polowe z czasów 2 wojny, najbardziej zależy mi na najbliższej okolicy tzn: Iława, Ostróda, Olsztyn, Dąbrówno, Działdowo, Nowe Miasto Lubawskie, aczkolwiek nie pogardzę też innymi mapkami z Prus.
Awatar użytkownika
SIRK
Posty: 168
Rejestracja: 29 sie 2010, 21:09
Lokalizacja: Gdynia-Oksywie
Lokalizacja: Gdynia-Oksywie

Re: mapy umocnień polowych

Post autor: SIRK »

Witam!
Może ta strona pomoże w tym czego szukasz ??? .
http://www.kaczorek.easyisp.pl/pisz/fort/spis.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam!
:papa:
tom_23
Posty: 142
Rejestracja: 30 sie 2007, 22:05
Lokalizacja: Olsztyn

Re: mapy umocnień polowych

Post autor: tom_23 »

Wokół miejscowości, które wymieniłeś jest wiele fortyfikacji, należących do różnych linii (pozycji) umocnień. Dlatego najlepiej najpierw poczytaj w temacie (np. forum na linku powyżej i dodatkowo http://www.forum.eksploracja.pl/viewfor ... 2c168c3581" onclick="window.open(this.href);return false;, a później skup się na jednej pozycji, np. olsztyneckiej, szczycieńskiej. Pewnie istnieją mapki z zaznaczonymi umocnieniami wokół poszczególnych miejscowości, ale zapewniam że są mapki z naniesionymi całymi pozycjami.
Darmozjad
Posty: 100
Rejestracja: 24 maja 2014, 22:28
Lokalizacja: NIL

Re: mapy umocnień polowych

Post autor: Darmozjad »

Czytałem na temat poszczególnych pozycji , niestety do opisów dodawane są mapki najczęściej szkice na których wskazane są tylko miejsca bunkrów, a ja właściwie poszukuje map z naniesionymi wszelkimi formami (okopy zasieki itp.), wiadomo że Niemcy byli solidni i umocnień nie budowali od tak sobie, dzisiaj zrobimy tu, wszystko było przemyślane i podejrzewam że Helmut (lub ten co go pilnował) idąc z łopatą miał plan co i gdzie ma kopać, na niektórych forach trafiałem na takie mapki ale nic co dotyczyło by tych wybranych miejsc.
tom_23
Posty: 142
Rejestracja: 30 sie 2007, 22:05
Lokalizacja: Olsztyn

Re: mapy umocnień polowych

Post autor: tom_23 »

Oryginalne mapki sztabowe niemieckie z oznaczeniem wszystkich form umocnien znajdziesz w achiwach niemieckich. W Polsce ma je raczej tylko paru badaczy zajmujących się fortyfikacjami zawodowo. Kilka takich mapek widziałem na jednym z w/w forów, ale nie pamiętam już czego dotyczyły.
Dzisiaj w erze Lidar-a transzeje bez problemu znajdziesz sam. Zasieki były standardowo przed transzejami. "Zęby smoka" zlokalizujesz dzięki wpisom na forach. Reszta - to samodzielne badania terenowe, i to jest największy fun.
Darmozjad
Posty: 100
Rejestracja: 24 maja 2014, 22:28
Lokalizacja: NIL

Re: mapy umocnień polowych

Post autor: Darmozjad »

:guru: właśnie nie mogłem namierzyć mam archeo lotniczych a widzę że państwo przychodzi z pomocą, wielki browar dla Ciebie :pijak:
hmm.. trzeba będzie odpalić drukarkę laserową :zebek:
ODPOWIEDZ