Stalag I B Hohenstein

Okres II wojny światowej
Awatar użytkownika
Wieliczka
Posty: 718
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:36
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: Wieliczka »

kolejna blacha Stalag IB może ktoś coś?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
PRUSAK50
Posty: 92
Rejestracja: 10 paź 2007, 17:44
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: PRUSAK50 »

jak to możliwe, dwa z takim samym numerem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jarool
Posty: 297
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:14
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: Jarool »

Ktoś bawił się czystymi blachami.
Adler7
Posty: 290
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:33
Lokalizacja: Kreis Goldap

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: Adler7 »

Mogły być przygotowane dla kolejnych jeńców - Włochów.
Awatar użytkownika
Nacek
Posty: 60
Rejestracja: 08 wrz 2010, 15:53
Lokalizacja: Olsztynek
Kontakt:

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: Nacek »

Poszukuję pomocy w korespondencji i tłumaczeniu z/na francuski. Mam nowe wpisy np. ten COUILLAUD Clement i zapytanie e-mailem ale przy tych tekstach google translator nie daje rady. Proszę o kontakt przez stronę lub wiadomość.
Awatar użytkownika
ostrybrzytwa
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lut 2008, 12:13
Lokalizacja: olsztyn

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: ostrybrzytwa »

Adler7 pisze:Mogły być przygotowane dla kolejnych jeńców - Włochów.

Dawno na forum nie zaglądałem , Adler7 może i dla jeńców - lecz ja bym bardziej skłaniał się ku tezie , iż miały posłużyć do znaczenia dajmy na to rzeczy jeńców lub czegoś takiego - z baraku nr 48 i może byli akurat Włochami , mam gdzieś kilka blach na których powtarzają się tylko nr 50 czy 56 , więc dziwne by było nadawanie takiego samego nr dla jednego jeńca , no chyba że na wszelki wielki kopie blachy robili :cool:
Awatar użytkownika
Nacek
Posty: 60
Rejestracja: 08 wrz 2010, 15:53
Lokalizacja: Olsztynek
Kontakt:

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: Nacek »

Koleżanki i Koledzy
W związku z tym, że ostatnie prace przy tworzeniu "Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka" są na ukończeniu, a co najważniejsze jest wreszcie wypracowana formuła funkcjonowania placówki w strukturach miejskich, zwracam się do Was z apelem.
Wszystkich, którzy mogą przekazać na rzecz muzeum posiadane przedmioty czy dokumenty, proszę o zgłoszenie takiej chęci bezpośrednio do pracowników placówki. Kilka osób już wcześniej deklarowało mi, że przekażą artefakty. Teraz już możecie to zrobić i możecie zachęcać pozostałych. Nie wszyscy zaglądają na forum regularnie, więc proszę, użyjcie prywatnych kontaktów do przekazania tej informacji. Zwracam też uwagę, że muzeum jest głównie "multimedialne" więc jeśli jesteście bardzo związani ze swoimi znaleziskami to przekazujcie fotografie i skany. Taki materiał z opisem może być równie cenny. No i ostatecznie Muzeum nie ma też za dużo pomieszczeń by wszystko zmieścić. Pozwólmy by zdecydowali co będzie im naprawdę potrzebne.
Zgłaszając się do muzeum podajcie w miarę szczegółowo co możecie przekazać, a najlepiej zdjęcia z podpisem.
No i jeszcze ważne - Muzeum dotyczy nie tylko Stalagu. Spora część dotyczy również I WŚ w naszym regionie, a sale pierwsza i ostatnia to odpowiednio historia najdawniejsza i okres powojenny. Do tych części też zbieramy pamiątki.
Odpowiedzialnym za działanie Muzeum jest Pan Krzysztof Sokal. Umówiliśmy się, że kontaktować się będziemy przez e-mail: muzeum@olsztynek.pl
Jeśli ktoś koniecznie będzie chciał porozmawiać z Panem Krzysztofem to można szukać przez telefony urzędu miejskiego (895195490 chyba nawet bezpośredni).

Niezależnie będę się zgłaszał do osób które wysyłały materiały do Spisu jeńców Stalagu IB Hohenstein. Jako, że muzeum ma prowadzić bazę informacji o jeńcach, chcę przekazać dotychczas zgromadzone przez nas materiały. Formalnie będzie lepiej, jeśli zrobię to z Waszą zgodą.
maryanna
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:30
Lokalizacja: Ozorków

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: maryanna »

Witam!

Czy słyszał ktoś o jakimś nieśmiertelniku zaczynającym się na 52 tysiącu? Albo o polskich jeńcach mających taki numer.

Marysia
Awatar użytkownika
ostrybrzytwa
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lut 2008, 12:13
Lokalizacja: olsztyn

Re: Stalag I B Hohenstein

Post autor: ostrybrzytwa »

maryanna pisze:Witam!

Czy słyszał ktoś o jakimś nieśmiertelniku zaczynającym się na 52 tysiącu? Albo o polskich jeńcach mających taki numer.

Marysia
Wszystko zależy od Stalagu - wystarczy dokładniej przejrzeć ten temat , są tam nr. nieśmiertelników obozowych wstawiane , o ile się nie mylę nr. z IA padały powyżej 70 tysięcy
ODPOWIEDZ