Kamiennik Wielki

Okres II wojny światowej
Hardy
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2014, 09:55
Lokalizacja: warmia

Kamiennik Wielki

Post autor: Hardy »

Panowie i Panie mam pytanie odnośnie zamieszczonej poniżej mapki.
Będąc dzisiaj w lesie za Kamiennikiem trafiłem na sporą ilość okopów stąd pytanie kto tam stacjonował i skąd na okopanych w tym miejscu żołnierzy nacierały (i jakie ) wojska.

Wydaje się logiczne że przed operacją wschodniopruską okopali się tam niemcy a nacierali rosjanie tylko z jakiego kierunku pomorska wieś lub przezmark ? Dobrze kombinuje?

Obrazek


Gdzie mogę znaleźć na necie mapy sytuacyjne operacji wschodniopruskiej z rozlokowaniem wojsk oraz przybliżonym opisem miejsc starć.

Jestem z Elbląga dlatego interesują mnie rejony Elblag Suchacz Kadyny Tolkmicko Braniewo Pasłęk czyli rejon maks 50 km
Awatar użytkownika
maciek7309
Posty: 287
Rejestracja: 09 kwie 2012, 16:05
Lokalizacja: Olsztyn
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kamiennik Wielki

Post autor: maciek7309 »

http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=11341" onclick="window.open(this.href);return false;
Hardy
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2014, 09:55
Lokalizacja: warmia

Re: Kamiennik Wielki

Post autor: Hardy »

dzieki za mapki , mam pytanie jak je czytac, sa opisane dwoma kolorami czerwonym i niebieskim oraz maja znaczniki typu szachownica zarowno niebieska jak i czerwona i ten drugi znacznik nazwijmy klepsydry. jestem zielony w czytaniu map kazda wskazowka bedzie dla mnie cenna
cezar78
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2016, 12:59
Lokalizacja: Elblag

Re: Kamiennik Wielki

Post autor: cezar78 »

Podbijam stary temat, ktoś z was tam chodził w 2016, coś ciekawego wyskakuje? Czy może już wszystko przekopane przez tabuny poszukiwaczy? Jak widać poniżej sporo okopów tam i teren dosyć duży, szukam jakiegoś dobrego lasu koło Elbląga gdzie coś się działo
Obrazek
jacak28
Posty: 32
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:42
Lokalizacja: lenzen

Re: Kamiennik Wielki

Post autor: jacak28 »

Witam miejsce dojść często uczęszczane ale spróbować można powodzenia.
Awatar użytkownika
resq89
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2016, 11:18
Lokalizacja: Elbląg
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kamiennik Wielki

Post autor: resq89 »

Bylem, kopalem. U mnie bez sukcesow. Jak u Ciebie? :kon:
ODPOWIEDZ