Jabłonka k/nidzicy i okolice

Okres I wojny Światowej

Moderator: niewidzialny

M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: M4r0 »

Witam wszystkich po dłuuuuugim czasie :) :zebek:

potrzebuje informacji na temat wsi Jabłonka k/nidzicy i niedalekich okolic. Możecie się też pochwalić co w okolicy ktoś znalazł. Chcę niedługo się wybrać do dziadków mojej dziewczyny którzy tam mieszkają na pare dni i pochodzić po tamtejszych rejonach. Nie wiem czy dobry temat ale w razie czego proszę o przeniesienie :P pzdr
Awatar użytkownika
zoz
Posty: 1653
Rejestracja: 17 lis 2007, 19:05
Lokalizacja: Allenstein

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: zoz »

Zacznij moze tu...
http://www.wmfp.pl/forum/viewforum.php?f=1" onclick="window.open(this.href);return false;
M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: M4r0 »

Ojej nie sądziłem że muszę się przedstawiać część stałych użytkowników mnie powinna pamiętać :)
Awatar użytkownika
Manufaktura Dzika
Posty: 5327
Rejestracja: 19 lip 2007, 17:27
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Lokalizacja: kuźnia Heilsberg
Kontakt:

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: Manufaktura Dzika »

jeden ze starszych stażem użytkowników

witaj młody
M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: M4r0 »

witam wszystkich tam też się przywitam a żeby nie robić offtopa to wracajmy do tematu :)
Awatar użytkownika
luki_nni
Posty: 236
Rejestracja: 14 maja 2009, 10:43
Lokalizacja: Jablonken (Seehag)

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: luki_nni »

ja połowę swego życia spędziłem w Jabłonce to wieś z której wywodzi się moja rodzina. PS jak dziadki się zwą? Ja trafiłem w Jabłonce tylko kilka łusek, jeden guzik pruski urzędniczy i szeląga koronnego
pozdrawiania z nad jeziora Omulew
Prusak

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: Prusak »

:he: Jak połowę życia to całkiem niedługo :he:
M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: M4r0 »

Może jednak ktoś ma jakieś informacje? Jakieś działania wojenne w pobliżu (bliskim)? no nie wiem co kolwiek :zebek:
Prusak

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: Prusak »

To co znalazłem:"XIII Korpus zablokowany pod Olsztynkiem rozpoczął odwrót już nocą z 28 na 29 sierpnia,a rankiem czołem znajdował się w Jabłonce(Jabłonken).O godz. 14.00 powrócił z Orłowa szef sztabu XIII korpusu z rozkazem Samsonowa z godz.11.00,nakazujacym"fazowe wycofywanie"się na południe w rejon Muszak(Muschaken).Zgodnie z nim XIII Korpus okrążył od zachodu jezioro Omulew(Omulew See),mijając po drodze część porzuconych taborów XV Korpusu.Pod Zimną Wodą został niespodziewanie ostrzelany przez niemieckich huzarów.Wywiązała się walka.Niemcy byli jednak zdecydowanie słabsi i przeskrzydleni."To tyle.Można dodać że Jabłonka jest niedaleko tzw.alei Rosjan(nazwa nadana przez Niemców)pochodzi od ilości wycofujących się wojsk rosyjskich z pod Olsztynka.
M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: M4r0 »

dzięki za interesującą wiadomość :kon: ale poszukiwanie jakichkolwiek oznaków wojsk to może sporo czasu zająć znalazłem wczoraj jedynie łuske z wklęśniętą spłonką i oznaczeniami 13 (na 12), S (na 3 i 6), 8 (na 9) i jakiś kawałek ozdoby zgniecionej ale dam ją do identyfikacji dopiero jak zgram na komputer. Może ty Prusak wiesz gdzie wychodziły jakieś naboje łuski które mogłyby mnie naprowadzić.
dago2
Posty: 593
Rejestracja: 15 wrz 2007, 23:40
Lokalizacja: NIDZICA

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: dago2 »

M4r0 pisze:dzięki za interesującą wiadomość ale poszukiwanie jakichkolwiek oznaków wojsk to może sporo czasu
Kolego to jest sport dla wytrwałych,każdy z uczestników tago forum poświęcił wiele godzin lub nawet dni nim coś konkretnego znalazł.
Tak na marginesie ta łuska którą opisałeś może być świadkiem którymi się interesujesz, Także trochę cierpliwości i trochę więcej czasu w terenie a efekty się pojawią .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luki_nni
Posty: 236
Rejestracja: 14 maja 2009, 10:43
Lokalizacja: Jablonken (Seehag)

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: luki_nni »

kolego M4r0 zadałem ci pytanie na forum odpisz chociaż na PW lub na GG
Prusak

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: Prusak »

Może ty Prusak wiesz gdzie wychodziły jakieś naboje łuski które mogłyby mnie naprowadzić.
Wychodzi na to że chcesz by Ci wskazać miejscówkę ale nie na tym rzecz polega :nono: .Do tego trzeba dojść samemu.Tak jak napisał Dago2-to sport dla wytrwałych.
M4r0
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2009, 10:01
Lokalizacja: z domu

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: M4r0 »

Koledzy nie róbcie ze mnie lajka :zebek: bo troszku stażu mam. Nie napisałem tego bo chciałbym odrazu coś znaleźć tylko to była moja myśl :P i te pytanie Prusak sorry ale nie było kierowane do ciebie :P I nie chodzi mi o miejscówke gdzie są zakopy i wychodzą odznaki tylko o rejon gdzie chociaż łuska wychodzi ale spoko :P
Prusak

Re: Jabłonka k/nidzicy i okolice

Post autor: Prusak »

Dziwne podejście.Najpierw pytasz czy wiem gdzie wychodziły jakieś naboje łuski-potem piszesz że to było pytanie nie do mnie.O co tu chodzi?Czy ja jestem aż tak głupi :czekam: że nie umiem czytać i nie odczytuję sensu słów? :( A tak dla wszystkiego żeby nie przedłużać darmo tematu-chcesz łusek to przejdź drogą od "Gawry" do Zimnej Wody(przez las)to parę łusek na pewno znajdziesz.
ODPOWIEDZ