Lampa do wyczyszczenia.

Jak konserwować, restaurować i czyścić nasze fanty

Moderator: Don Joker

kachas
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2009, 22:49
Lokalizacja: Olsztyn

Lampa do wyczyszczenia.

Post autor: kachas »

Proszę napisać,czy warto a jeżeli tak,jak ten przedmiot wyczyścić.Dziękuję za każdą radę.pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Darmozjad
Posty: 100
Rejestracja: 24 maja 2014, 22:28
Lokalizacja: NIL

Re: Lampa do wyczyszczenia.

Post autor: Darmozjad »

ja bym wystartował od usunięcia luźnej rdzy, ocenił stan (bo jeśli korozja jest dość głęboka to po jej usunięciu zostanie sito i przedmiot będzie nadawał się do wywalenia), i rozważył trzy opcje:
elektroliza( przy dużych elementach będzie potrzebny mocniejszy zasilacz) ewentualnie autoliza (folia alu i kret ale ja bym tego nie używał)
kwas fosforowy (rdze rozpuści zostanie tylko czysta stal niestety farba też się rozpuści jeśli jest)
kwas szczawiowy (działa mniej agresywnie, pozostawi farbę, cały proces niestety trwa dłużej ale ja bym się skłaniał właśnie ku niemu)
Awatar użytkownika
pulkownikL
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:49
Lokalizacja: morag
Lokalizacja: Sonnenborn, Aachen

Re: Lampa do wyczyszczenia.

Post autor: pulkownikL »

Co by tu wydumać? :czekam: ,bardzo prawdopodobne że wyjdzie sito,ja bym spróbował pozbyć się maksymalnie rdzy mechanicznie(ew.jak w poście wyżej kontrolowanym szczawiowym) a potem zastosował preparat do wiązania rdzy,i jakiś odpowiedni kolorek na to,wielu wyjść nie ma bo nie jest do gruba skorupa :/
kachas
Posty: 34
Rejestracja: 21 lis 2009, 22:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lampa do wyczyszczenia.

Post autor: kachas »

Bardzo dziękuję koledzy za info.Pewnie się skuszę na kwas szczawiowy;)Jeszcze raz dziękuję :he: pzdr
Darmozjad
Posty: 100
Rejestracja: 24 maja 2014, 22:28
Lokalizacja: NIL

Re: Lampa do wyczyszczenia.

Post autor: Darmozjad »

dodam jeszcze że do luźnej rdzy można użyć szczoteczki drucianej ale mosiężnej (stalowa za ostra i twarda)
ODPOWIEDZ